دبیر:سیدمحمد بهشتی          

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی

,

بیانیه هیأت داوران :

با سلام به امام، فروغی که با طلوع قیامش فجر سپیده را در شبانگاهی به قدمت تاریخ، به ارمغان آورد و روزهای خدا را بیاری امتش دوباره زنده کرد، وحدت را در پیمانه دلها ریخت و از ظلمت شب بسوی نور رهنمودشان گشت تا بتها را بشکنند و بتکده ها را ویران کنند و اینچنین بود که برپای خویش استوار ایستادند و جز بر خدای بر دیگری سجده نکردند، به قرآن تمسک جستند و بر آن دست فشردند و به دشمنان نه گفتند و حریت و استقلال را در طریق امامت اسلام جستجو کردند. و با سلام به راهیان نور سپاهیان حضرت مهدی (عج) امام نور که کالای جان را به بازار عشق می برند و با خدایشان معامل می کنند، با خفاشان شب پرواز می ستیزند و قله های ایثار و افتخار را فتح می کنند چنانکه حماسه های تاریخ را کم فروغ ساخته و حماسه های نو می آفرینند. و با سلام برشما و بر اندیشمندان هنرآئین که رسالت خویش را شناخته اند، مخاطبینشان را یافته اند، اصالتهایشان و آرمانهایشان را جسته اند و هنر را در خدمت اندیشه و آگاهی گرفته اند چرا که صبح نزدیک است.
پنجمین جشنواره فیلم فجر چشم انداز افقی روشن را در سحرگاه سینمای ایران نشان می دهد در حقیقت فجر سینمای ایران نشان می دهد در حقیقت فجر سینمای کشور را طلوع فجر انقلاب اسلامی ایران به ارمغان آورد، چرا که، گذشته سینمای ایران گذشته دردمندی است که شب درازای را از قاجاریه تا پهلوی پشت سرگذاشته بود شب تیره ای که در سفاک آن همه ارزش های اخلاقی و اجتماعی و انسانی به بازی گرفته شده بود و فیلم هم بعنوان وسیله ای مؤثر وقوی برای به بیراهه کشاندن آرمان ها و مخدوش کردن هویت ملی و دینی در اختیار قدرتمداران خودکامه قرار داشت و اگر هم گاهی شهابی در این آسمان پدیدار می گشت زود به خاموشی می گرائید و در شب گم می شد.
انقلاب اسلامی ایران همانگونه که در شئون مختلف فرهنگی کشور تحول ایجاد نمود و ارزش های حاکم بر جامعه را دگرگون کرد در مقوله هنر و سینما نیز نظام ارزشی نوین را پدید آورد و سینما را به سخن گفتن واداشت تا از اصالت های موجود فرهنگی و از آرمان ها، اعتقادات و سنت های مردم بگوید تا در تحقیق آنچه که باید باشد سهیم گردد، و از اینروی فیلم در خانه ی مردم جای گرفت و هنرمند که دور از مردم و در تبعید اعتقاد آنان بسر می برد به میان مردم بازگشت چرا که فرصت یافته بود چون آینه ای سیمای پاک آنان را در صحنه های مختلف زندگی، در تلاش درست زیستن، در صبر و پایداری، در جنگ و استقامت و در تحقق ایده آل ها مجسم سازد. هنرمندان متعهدی که مردم را و ارزشهایشان را شناخته اند و به زبان آنان سخن می گویند و به سیمای آنان ظاهر می شوند.
سینما اگرچه هنوز نتوانسته است پا به پای خلق ارزش های انقلاب اسلامی حرکت کند، و چونان رهرو آزاد شده ای که زخم زنجیرهای دوران اسارت را برپای دارد، از توان پا به پا رفتن او کاسته است و نیرویش را به تحلیل برده است اما با گذشت هر سال و در فصل هر جشنواره ای شاهد ظهور رهروان و پیشتازان جدیدی هستیم که به سینمای انقلاب اسلامی نوید امید می دهند و دل را برای تلاش مطمئن می سازند. بطوری که در این جشنواره شاهد حضور چهره های خلاق و نوآوری هستیم که به توان کمی و کیفی سینمای پس از انقلاب افزوده اند و می توان گفت سهم زیادی را به خود اختصاص داده اند.
تنوع سوژه ها و تعداد قابل توجه فیلم های ارائه شده به جشنواره و کیفیت درخور ستایش این فیلم ها به پنجمین جشنواره فیلم فجر حال و هوای تازه ای داده است و موفق شده است بیشترین بیننده را بخود اختصاص دهد که استقبال کم نظیر تماشاگران گواه خوبی بر این مدعا است. در فیلم های ارائه شده به این جشنواره بخوبی می توان شاهد رشد برخورد متعهدانه، صادقانه و نگرش متهورانه و مسئولانه دست اندرکاران سینمای ایران بود.
اگرچه در بخش فیلم های کوتاه جشنواره باید اذعان داشت که متأسفانه نه تنها رشد نداشته است بلکه برخلاف انتظار نسبت به سال گذشته از رشد منفی نیز برخوردار بوده است، که با توجه به اهمیت نقش فیلم های کوتاه اعم از داستانی و مستند بعنوان زمینه شکوفایی و باروری سینمای ایران و گسترش آن و همچنین افزایش توانمندی کیفی و تکنیکی فیلم های بلند، این رشد منفی قابل بررسی است و هیأت داوران پنجمین جشنواره فیلم فجر امیدوار است دست اندرکاران سینما بیش از پیش به این مسأله توجه نموده و زمینه رشد و توسعه آنرا فراهم آوردند.
اما از سوی دیگر، علاوه بر افزایش چشمگیر تولید فیلم های خوب و قابل عرضه، باید پذیرفت که در بخش های مختلف سینما از قبیل صدا بویژه صدابرداری صحنه، فیلمبرداری، جلوه های ویژه، میکس، نورپردازی، صحنه آرایی و تدوین نسبت به گذشته قدم های ارزنده ای برداشته شده است که در بررسی فیلم های بخش مسابقه به آن توجه گردیده است که در بررسی فیلم های بخش مسابقه به آن توجه گردیده است، و از آنجا که موارد مذکور نیز در بالا بردن کیفیت فیلم نقش تعیین کننده ای دارند، هیأت داوران امیدوار است در جشنواره آینده شاهد کارهای ارزشمند دیگری نیز باشد.
هیأت داوران با تکیه بر نظرگاه حضرت امام رهبر کبیر انقلاب اسلامی در مقوله سینما که: آن را یکی از مظاهر تمدن می دانند که باید در خدمت مردم باشد و توصیه فرموده اند که:«باید به امور تبلیغات بخصوص مسائل هنری و فیلمسازی توجه بیشتری شود و این امور توسط افرادی که آشنایی به هنر اصیل ایرانی دارند و متعهد به اسلام هستند انجام گیرد.» معتقد به لزوم تحول بیشتر هماهنگ با ارزش های اسلامی و انقلاب و ملی مردم است.
لازم است یادآور شود که سینما مؤثرترین وسیله ابلاغ و بهترین امکان برای جذب و تأثیرگذاری فرهنگی است و با قرار دادن بیننده در موقعیت ویژه ای که در آن حساسیت تأثیرپذیری او را افزایش می دهد، و با عنایت به استقبال مردم و گذران اوقات فراغت درسینما، بطوری که بنابر آمار موجود در سال گذشته حدود 75 میلیون تماشاگر در سطح کشور به سینماها مراجعه نموده اند، که این رقم بخوبی نشان دهنده نقش عظیم فیلم و سینما در تأثیرات فرهنگی آن می باشد. و لذا زمینه مساعد و قدرتمند سینما می تواند بعنوان مؤثرترین وسیله برای برنامه ریزی های اجتماعی و تربیتی و اخلاقی مورد استفاده قرار گیرد، بطوریکه بدلیل همین اهمیت است که امروز محافل صهیونیستی بیشترین سرمایه گذاری را در تهیه و تولید فیلم و اشاعه آن در دنیا نموده اند و از برگزاری جشنواره های فیلم بهره برداری سیاسی و تبلیغی مورد نظر خود را نیز می نمایند.
با عنایت به مطالب فوق باید بر روی سرمایه گذاری های اصولی و حساب شده در صنعت سینما و توجه دقیق و بیشتر اندیشمندان و متفکران متعهد و مسلمان به مقوله فیلم و هنر تأکید کرد. بطوری که در آینده ای نه چندان دور شاهد حضور سینمایی در کشور باشیم که بتواند با قدرت فراگیر و نافذ خود نقش مؤثری در رشد فرهنگی و اعتقادی و بیان آرمان ها و ویژگی های ارزشمند سنتی و تاریخی و تبیین روابط اجتماعی انسان ها ایفا کند. در خاتمه با آرزوی تفوق و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در همه جبهه های گوناگون حق علیه باطل، هیأت داوران ضمن تشکر از تلاش های صادقانه همه دست اندرکاران سینما و بویژه معاونت امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در برگزاری پنجمین جشنواره فیلم فجر بیشترین بار را بر دوش کشیده اند، امیدوار است در سال های آینده و جشنواره های آتی شاهد حضور فزاینده نیروهای اندیشمند و متعهد در سینما و همچنین ظهور پرتوان، خلاق و ارزشمند نقش زن در بیان اصالت های فرهنگی جامعه ی مسلمان ایران باشیم. اگرچه در این جشنواره نیز جای امیدواری بسیار بود.
موضوعات جشنواره :

مسابقه
مرور یک سال سینمای ایران
نمایشگاه پوستر های سینمایی
سینمای کودک و نوجوان
الف: سینمای دهه ی هشتاد
فیلم های ایرانی
فیلم های خارجی
ب: چشم انداز سال های دور
فیلم های ایرانی
فیلم های خارجی
منظر سینمای سه قاره
فیلم های ایرانی
فیلم های خارجی
نمایش های ویژه

توضیحات :

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر مشترک با دومین جشنواره کودک و نوجوان برگزار شد.


لیست فیلمهایی که در جشنواره بین المللی فیلم فجر ـ دوره پنجم (۱۳۶۵) شرکت داشته اند.

فیلم کارگردان
آلبوم تمبر (1365) کیومرث پوراحمد
اتاق یک (1365) رحیم رحیمی پور
اجاره نشین ها (1365) داریوش مهرجویی
بگذار زندگی کنم (1365) شاپور قریب
بی پناه (1365) علیرضا داوودنژاد
پرواز در شب (1365) رسول ملاقلی پور
ترنج (1365) محمدرضا اعلامی
تشکیلات (1365) منوچهر مصیری
تصویر آخر (1365) مهدی صباغ زاده
تیرباران (1365) علی اصغر شادروان
جدال در تاسوکی (1365) فرامرز قریبیان
حریم مهرورزی (1365) ناصر غلامرضایی
حماسه دره شیلر (1365) احمد حسنی مقدم
خانه ابری (1365) اکبر خواجویی
خانه دوست کجاست؟ (1365) عباس کیارستمی
دبیرستان (1365) اکبر صادقی
دزد و نویسنده (1365) کاظم معصومی
دست نوشته ها (1365) مهرزاد مینویی
دستفروش (اپیزود اول) (1365) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود دوم) (1365) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود سوم) (1365) محسن مخملباف
رابطه (1365) پوران درخشنده
روزهای انتظار (1365) اصغر هاشمی
سراب (1365) سعید اسدی
حمید تمجیدی
شبح کژدم (1365) کیانوش عیاری
شیر سنگی (1365) مسعود جعفری جوزانی
طلسم (1365) داریوش فرهنگ
قصه زندگی (1365) خسرو شجاعی
کنار برکه ها (1365) یداله نوعصری
گذرگاه (1365) شهریار بحرانی
گزارش یک قتل (1365) محمدعلی نجفی
گلبهار (1365) تهمینه اردکانی
مأموریت (1365) حسین زندباف
معما (1365) حسین زندباف
ملاقات (1365) خسرو معصومی
میهمانی خصوصی (1365) حسن هدایت
ناخداخورشید (1365) ناصر تقوایی
هشت و نیم شب (1365) اسماعیل رحیم زاده
همه باهم (1365) محمد نوری زاد
هوای تازه (1365) تورج منصوری
آن سوی مه (1364) منوچهر عسگری نسب
تنوره دیو (1364) کیانوش عیاری
تیغ و ابریشم (1364) مسعود کیمیایی
جاده های سرد (1364) مسعود جعفری جوزانی
جدال (1364) محمدعلی سجادی
جستجو در شهر (1364) حجت اله سیفی
خط پایان (1364) محمدعلی طالبی
ستاره دنباله دار (1364) سیروس کاشانی نژاد
شهر موش ها (1364) مرضیه برومند
محمدعلی طالبی
کلید (1364) ابراهیم فروزش
گره (1364) یوسف سیدمهدوی
مادیان (1364) علی ژکان
هویت (1364) ابراهیم حاتمی کیا
بی بی چلچله (1363) کیومرث پوراحمد
تاتوره (1363) کیومرث پوراحمد
خانه عنکبوت (1362) علیرضا داوودنژاد
کمال الملک (1362) علی حاتمی
میرزا کوچک خان (1362) امیر قویدل
دونده (1361) امیر نادری

کشورهای شرکت کننده در جشنواره
بین المللی فیلم فجر ـ دوره پنجم (۱۳۶۵)
آلمان اسپانیا استرالیا اسلواک ایتالیا
ایران ترکیه چک چین دانمارک
روسیه رومانی ژاپن سوئد سوئیس
فرانسه فنلاند کانادا کوبا لهستان
مجارستان هلند هندوستان

داوران:
محمد خزاعی
منوچهر عسگری نسب
محمدباقر کریمیان
منوچهر محمدی
عطااله مهاجرانی
دبیر:
سیدمحمد بهشتی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی

بخشهای جشنواره بین المللی فیلم فجر ـ دوره پنجم (۱۳۶۵)

تعداد کل بخش ها : ۶
بخش خارج از مسابقه سینمای ایران ۵ فیلم
نام فیلم کارگردان
تیرباران (۱۳۶۵) علی اصغر شادروان
دستفروش (اپیزود اول) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود دوم) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود سوم) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
گذرگاه (۱۳۶۵) شهریار بحرانی
بخش سینمای کودکان و نوجوانان ـ سینمای دهه ی هشتاد ۲ فیلم
نام فیلم کارگردان
آلبوم تمبر (۱۳۶۵) کیومرث پوراحمد
خانه دوست کجاست؟ (۱۳۶۵) عباس کیارستمی
بخش مرور یکسال سینمای ایران ۴۴ فیلم
نام فیلم کارگردان
اتاق یک (۱۳۶۵) رحیم رحیمی پور
اجاره نشین ها (۱۳۶۵) داریوش مهرجویی
بگذار زندگی کنم (۱۳۶۵) شاپور قریب
بی پناه (۱۳۶۵) علیرضا داوودنژاد
پرواز در شب (۱۳۶۵) رسول ملاقلی پور
ترنج (۱۳۶۵) محمدرضا اعلامی
تشکیلات (۱۳۶۵) منوچهر مصیری
تصویر آخر (۱۳۶۵) مهدی صباغ زاده
تیرباران (۱۳۶۵) علی اصغر شادروان
جدال در تاسوکی (۱۳۶۵) فرامرز قریبیان
حریم مهرورزی (۱۳۶۵) ناصر غلامرضایی
حماسه دره شیلر (۱۳۶۵) احمد حسنی مقدم
خانه ابری (۱۳۶۵) اکبر خواجویی
خانه دوست کجاست؟ (۱۳۶۵) عباس کیارستمی
دبیرستان (۱۳۶۵) اکبر صادقی
دزد و نویسنده (۱۳۶۵) کاظم معصومی
دست نوشته ها (۱۳۶۵) مهرزاد مینویی
دستفروش (اپیزود اول) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود دوم) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود سوم) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
رابطه (۱۳۶۵) پوران درخشنده
روزهای انتظار (۱۳۶۵) اصغر هاشمی
سراب (۱۳۶۵) سعید اسدی
حمید تمجیدی
شبح کژدم (۱۳۶۵) کیانوش عیاری
شیر سنگی (۱۳۶۵) مسعود جعفری جوزانی
قصه زندگی (۱۳۶۵) خسرو شجاعی
کنار برکه ها (۱۳۶۵) یداله نوعصری
گذرگاه (۱۳۶۵) شهریار بحرانی
گزارش یک قتل (۱۳۶۵) محمدعلی نجفی
گلبهار (۱۳۶۵) تهمینه اردکانی
مأموریت (۱۳۶۵) حسین زندباف
معما (۱۳۶۵) حسین زندباف
ملاقات (۱۳۶۵) خسرو معصومی
میهمانی خصوصی (۱۳۶۵) حسن هدایت
ناخداخورشید (۱۳۶۵) ناصر تقوایی
هشت و نیم شب (۱۳۶۵) اسماعیل رحیم زاده
همه باهم (۱۳۶۵) محمد نوری زاد
هوای تازه (۱۳۶۵) تورج منصوری
تیغ و ابریشم (۱۳۶۴) مسعود کیمیایی
جدال (۱۳۶۴) محمدعلی سجادی
کلید (۱۳۶۴) ابراهیم فروزش
گره (۱۳۶۴) یوسف سیدمهدوی
هویت (۱۳۶۴) ابراهیم حاتمی کیا
بی بی چلچله (۱۳۶۳) کیومرث پوراحمد
بخش مسابقه فیلم های بلند ۲۰ فیلم
نام فیلم کارگردان
اتاق یک (۱۳۶۵) رحیم رحیمی پور
اجاره نشین ها (۱۳۶۵) داریوش مهرجویی
پرواز در شب (۱۳۶۵) رسول ملاقلی پور
ترنج (۱۳۶۵) محمدرضا اعلامی
تصویر آخر (۱۳۶۵) مهدی صباغ زاده
حریم مهرورزی (۱۳۶۵) ناصر غلامرضایی
خانه دوست کجاست؟ (۱۳۶۵) عباس کیارستمی
دزد و نویسنده (۱۳۶۵) کاظم معصومی
دست نوشته ها (۱۳۶۵) مهرزاد مینویی
رابطه (۱۳۶۵) پوران درخشنده
روزهای انتظار (۱۳۶۵) اصغر هاشمی
شبح کژدم (۱۳۶۵) کیانوش عیاری
شیر سنگی (۱۳۶۵) مسعود جعفری جوزانی
طلسم (۱۳۶۵) داریوش فرهنگ
گزارش یک قتل (۱۳۶۵) محمدعلی نجفی
میهمانی خصوصی (۱۳۶۵) حسن هدایت
ناخداخورشید (۱۳۶۵) ناصر تقوایی
کلید (۱۳۶۴) ابراهیم فروزش
هویت (۱۳۶۴) ابراهیم حاتمی کیا
بی بی چلچله (۱۳۶۳) کیومرث پوراحمد
بخش منظر سینمای سه قاره ۳ فیلم
نام فیلم کارگردان
دستفروش (اپیزود اول) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود دوم) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
دستفروش (اپیزود سوم) (۱۳۶۵) محسن مخملباف
بخش نمایشگاه پوسترهای سینمایی ۱۴ فیلم
نام فیلم کارگردان
سراب (۱۳۶۵) سعید اسدی
حمید تمجیدی
آن سوی مه (۱۳۶۴) منوچهر عسگری نسب
تنوره دیو (۱۳۶۴) کیانوش عیاری
جاده های سرد (۱۳۶۴) مسعود جعفری جوزانی
جستجو در شهر (۱۳۶۴) حجت اله سیفی
خط پایان (۱۳۶۴) محمدعلی طالبی
ستاره دنباله دار (۱۳۶۴) سیروس کاشانی نژاد
شهر موش ها (۱۳۶۴) مرضیه برومند
محمدعلی طالبی
مادیان (۱۳۶۴) علی ژکان
تاتوره (۱۳۶۳) کیومرث پوراحمد
خانه عنکبوت (۱۳۶۲) علیرضا داوودنژاد
کمال الملک (۱۳۶۲) علی حاتمی
میرزا کوچک خان (۱۳۶۲) امیر قویدل
دونده (۱۳۶۱) امیر نادری

موضوعات جوایز بین المللی فیلم فجر ـ دوره پنجم (۱۳۶۵)

۱ - بهترین تدوین

برنده :

دست نوشته ها (1365) ... مهرزاد مینویی

نامزد :

اجاره نشین ها (1365) ... حسن حسندوست

اجاره نشین ها (1365) ... داریوش مهرجویی

شیر سنگی (1365) ... روح اله امامی

طلسم (1365) ... روح اله امامی

۲ - بهترین جلوه های ویژه

شرکت کننده :

پرواز در شب (1365) ... علی رستگار

۳ - بهترین صدابرداری

برنده :

اجاره نشین ها (1365) ... جهانگیر میرشکاری

اجاره نشین ها (1365) ... اصغر شاهوردی

اجاره نشین ها (1365) ... بهروز معاونیان

خانه دوست کجاست؟ (1365) ... جهانگیر میرشکاری

خانه دوست کجاست؟ (1365) ... اصغر شاهوردی

خانه دوست کجاست؟ (1365) ... بهروز معاونیان

۴ - بهترین صداگذاری

برنده :

شیر سنگی (1365) ... اسحاق خانزادی

۵ - بهترین فیلم

برنده :

پرواز در شب (1365) ... رسول ملاقلی پور

خانه دوست کجاست؟ (1365) ... علیرضا زرین

نامزد :

اجاره نشین ها (1365) ... محمدعلی سلطان زاده

اجاره نشین ها (1365) ... هارون یشایائی

شیر سنگی (1365) ... مسعود جعفری جوزانی

شیر سنگی (1365) ... علیرضا شجاع نوری

ناخداخورشید (1365) ... محمدعلی سلطان زاده

ناخداخورشید (1365) ... هارون یشایائی

۶ - بهترین فیلمبرداری

برنده :

گزارش یک قتل (1365) ... محمد آلادپوش

نامزد :

اجاره نشین ها (1365) ... حسن قلی زاده

خانه دوست کجاست؟ (1365) ... فرهاد صبا

شیر سنگی (1365) ... محمود کلاری

ناخداخورشید (1365) ... مهرداد فخیمی

۷ - بهترین فیلمنامه

برنده :

شیر سنگی (1365) ... مسعود جعفری جوزانی

نامزد :

اجاره نشین ها (1365) ... داریوش مهرجویی

پرواز در شب (1365) ... رسول ملاقلی پور

خانه دوست کجاست؟ (1365) ... عباس کیارستمی

دست نوشته ها (1365) ... بهروز افخمی

۸ - بهترین کارگردانی

برنده :

خانه دوست کجاست؟ (1365) ... عباس کیارستمی

نامزد :

اجاره نشین ها (1365) ... داریوش مهرجویی

شیر سنگی (1365) ... مسعود جعفری جوزانی

ناخداخورشید (1365) ... ناصر تقوایی

کلید (1364) ... ابراهیم فروزش

۹ - بهترین موسیقی متن

برنده :

گزارش یک قتل (1365) ... فرهاد فخرالدینی

نامزد :

پرواز در شب (1365) ... محمدرضا علیقلی

دست نوشته ها (1365) ... سیدمحمد میرزمانی

شیر سنگی (1365) ... فریدون شهبازیان

طلسم (1365) ... بابک بیات

ناخداخورشید (1365) ... فریدون ناصری

۱۰ - پوستر (اعلان دیواری)

شرکت کننده :

سراب (1365)

آن سوی مه (1364) ... محسن سیدمحمودی

آن سوی مه (1364) ... محمدرضا دادگر

تنوره دیو (1364) ... محسن سیدمحمودی

تنوره دیو (1364) ... مرتضی ممیز

جاده های سرد (1364) ... محسن سیدمحمودی

جاده های سرد (1364) ... مسعود دشتبان

جستجو در شهر (1364)

خط پایان (1364) ... مسعود دشتبان

ستاره دنباله دار (1364) ... ابراهیم حقیقی

شهر موش ها (1364) ... ابراهیم حقیقی

شهر موش ها (1364) ... مهرنوش معصومیان

مادیان (1364) ... پرویز محلاتی

مادیان (1364) ... آندرانیک آقازادیان

تاتوره (1363) ... ابراهیم حقیقی

خانه عنکبوت (1362) ... مرتضی ممیز

کمال الملک (1362) ... مرتضی ممیز

میرزا کوچک خان (1362) ... محمد الطافی

دونده (1361) ... پرویز محلاتی

دونده (1361) ... حدت

۱۱ - فیلم

شرکت کننده :

آلبوم تمبر (1365)

اتاق یک (1365)

اجاره نشین ها (1365)

بگذار زندگی کنم (1365)

بی پناه (1365)

پرواز در شب (1365)

ترنج (1365)

تشکیلات (1365)

تصویر آخر (1365)

تیرباران (1365)

جدال در تاسوکی (1365)

حریم مهرورزی (1365)

حماسه دره شیلر (1365)

خانه ابری (1365)

خانه دوست کجاست؟ (1365)

دبیرستان (1365)

دزد و نویسنده (1365)

دست نوشته ها (1365)

دستفروش (اپیزود اول) (1365)

دستفروش (اپیزود دوم) (1365)

دستفروش (اپیزود سوم) (1365)

رابطه (1365)

روزهای انتظار (1365)

سراب (1365)

شبح کژدم (1365)

شیر سنگی (1365)

قصه زندگی (1365)

کنار برکه ها (1365)

گذرگاه (1365)

گزارش یک قتل (1365)

گلبهار (1365)

مأموریت (1365)

معما (1365)

ملاقات (1365)

میهمانی خصوصی (1365)

ناخداخورشید (1365)

هشت و نیم شب (1365)

همه باهم (1365)

هوای تازه (1365)

تیغ و ابریشم (1364)

جدال (1364)

کلید (1364)

گره (1364)

هویت (1364)

بی بی چلچله (1363)

۱۲ - نقش اول مرد

برنده :

ناخداخورشید (1365) ... داریوش ارجمند

نامزد :

اجاره نشین ها (1365) ... عزت اله انتظامی

شیر سنگی (1365) ... علی نصیریان

۱۳ - نقش دوم مرد

برنده :

ناخداخورشید (1365) ... سعید پورصمیمی

نامزد :

دست نوشته ها (1365) ... علیرضا شجاع نوری

طلسم (1365) ... آتیلا پسیانی

ناخداخورشید (1365) ... فتحعلی اویسی

 

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶

اخبار مرتبط