«قاب عکس سی و پنجم» کتاب عکس جشنواره فیلم فجر با حضور محمد حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در حاشیه نشست فیلم «بن بست وثوق» در سالن سعدی برج میلاد، کتاب «قاب عکس سی و پنجم» با حضور دبیر جشنواره رونمایی شد.

محمد حیدری در این نشست، درباره کتاب عکس جشنواره گفت: امسال جشنواره فیلم فجر طی یک فراخوان، بخش عکس را به مراسم اختتامیه آورد. از امسال عکس فیلم‌هایی که در سینمای ایران رقابت می‌کنند، هم مورد بررسی قرار می‌گیرد. به همت کوروش پیرو، کتاب نفیس عکس جشنواره فیلم فجر سی و پنجم چاپ شد و عکاس منتخب هم فردا در مراسم اختتامیه معرفی خواهد شد.

این کتاب عکس نفیس ازآثار هنرمندان عکاس فعال در حوزه سینما  در160 صفحه شامل 123عکس صحنه و پشت صحنه از 22هنرمند عکاس درقطع بیاضی و مرتبط با فیلم‌های بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره گردآوری شده است.

«قاب سی و پنجم» در واقع دومین کتاب عکس منتخب آثار سینمایی بعد از کتاب «بیست پنج سال عکاسی فیلم» میترا محاسنی است که درسال 82 به چاپ رسید و به عنوان اتفاق ویژه فجر35 می‌تواند راهگشای تولید و انتشار کتاب‌عکس منتخب فیلم‌های ایرانی در آینده جشنواره فیلم فجر باشد.
کتاب «قاب سی وپنجم» به پیشنهاد کورش پیرو؛ دبیر بخش اقلام تبلیغی و با همراهی محمد حیدری؛ دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به چاپ رسیده است.

21 بهمن 1395 - 00:11