• 5 ماه و 29 روز تا شروع جشنواره

برگزیدگان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در بخش‌های سودای سیمرغ، مسابقه تبلیغات سینمای ایران،مستند و فیلم کوتاه معرفی شدند.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، فهرست برندگان بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شد:

سودای سیمرغ

بهترین فیلم: «یدو» به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح

دیگر نامزدها: «ابلق» به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی | «بی‌همه‌چیز» به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی | «زالاوا» به تهیه‌کنندگی روح‌اله برادری و سمیرا برادری

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران: «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار

انتخاب‌های بعدی: «بی همه چیز» (فیلم دوم)، «شیشلیک» (فیلم سوم)

بهترین کارگردانی: مهدی جعفری برای «یدو»

دیگر نامزدها: نرگس آبیار برای «ابلق» | ارسلان امیری برای «زالاوا» | محسن قرایی برای «بی‌همه‌چیز»

جایزه ویژه هیئت داوران: محسن قرایی برای «بی‌‌همه‌چیز»

بهترین فیلم از نگاه ملی: علی غفاری کارگردان و ابراهیم اصغری تهیه‌کننده برای «تک‌تیرانداز»

بهترین فیلمنامه: ارسلان امیری، آیدا پناهنده، تهمینه بهرام برای «زالاوا»

دیگر نامزدها: آرش انیسی برای «مامان» | آیدا پناهنده، ارسلان امیری برای «تی‌تی»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: محسن قرایی، محمد داودی برای «بی‌همه‌چیز»

دیگر نامزدها: حمیدرضا آذرنگ برای «روزی روزگاری آبادان» | مهدی جعفری، مهین عباس‌زاده برای «یدو»

بهترین کارگردان اول: ارسلان امیری برای «زالاوا»

دیپلم افتخار: حسین دارابی برای «مصلحت»

دیگر نامزدها: حمیدرضا آذرنگ برای «روزی روزگاری آبادان»  | آرش انیسی برای «مامان» | عادل تبریزی برای «گیج‌گاه» | سیاوش سرمدی برای «منصور»

بهترین نقش اول زن: رؤیا افشار برای «مامان»

دیپلم افتخار: ستاره پسیانی برای «یدو»

دیگر نامزدها: الناز حبیبی برای «رمانتیسم عماد و طوبا» | ملیسا ذاکری برای «ستاره بازی» | الناز شاکردوست برای «ابلق» | نازنین فراهانی برای «مصلحت»

بهترین نقش اول مرد: رضا عطاران برای «روشن»

دیگر نامزدها: پرویز پرستویی برای «بی‌همه‌چیز» | نوید پورفرج برای «زالاوا» | محسن تنابنده برای «روزی روزگاری آبادان» | میلاد صویلاوی برای «یدو» | امیر نوروزی برای «مامان»

بهترین نقش مکمل زن: گلاره عباسی برای «ابلق»

دیگر نامزدها: آزیتا حاجیان برای «خط فرضی» | الهام شفیعی برای «روزی روزگاری آبادان» | گیتی معینی برای «ابلق»

بهترین نقش مکمل مرد: پوریا رحیمی‌سام برای «زالاوا»

دیگر نامزدها: عرفان ابراهیمی برای «مامان» | پژمان جمشیدی برای «شیشلیک» | وحید رهبانی برای «مصلحت» | پدرام شریفی برای «بی‌همه‌چیز»

بهترین فیلمبرداری: مرتضی نجفی برای «روشن» و «یدو»

دیپلم افتخار: محمد رسولی برای «زالاوا»

دیگر نامزدها: مسعود سلامی برای «روزی روزگاری آبادان» | فرشاد محمدی برای «تی‌تی» | مرتضی هدایی برای «بی‌همه‌چیز»

بهترین تدوین: عماد خدابخش برای «بی‌همه‌چیز»

دیگر نامزدها: عماد خدابخش برای «گیج‌گاه» | سیاوش کردجان برای «مصلحت» | میثم مولایی برای «یدو»

بهترین موسیقی متن: حامد ثابت برای «بی‌همه‌چیز»

دیگر نامزدها: پیام آزادی برای «رمانتیسم عماد و طوبا» | بامداد افشار برای «یدو» | علیرضا افکاری برای «تی‌تی» | فردین خلعتبری برای «مصلحت»

بهترین صداگذار: امیرحسین قاسمی برای «یدو»

دیگر نامزدها: حسین ابوالصدق برای «تک تیرانداز» | بهمن بنی‌اردلان برای «روزی روزگاری آبادان» | علیرضا علویان برای «بی‌همه‌چیز» | امیرحسین قاسمی برای «زالاوا» | امیرحسین قاسمی برای «خط فرضی»

بهترین صدابردار: رشید دانشمند برای «یدو»

دیگر نامزدها: طاهر پیشوایی برای «ابلق» | هادی ساعد محکم برای «شیشلیک» | شهرام متولی باشی برای «تک تیرانداز» | امین میرشکاری برای «بی‌همه‌چیز»

بهترین طراحی صحنه: سهیل دانش اشراقی برای «روزی روزگاری آبادان»

دیگر نامزدها: بهزاد جعفری طادی برای «مصلحت» | محمدرضا شجاعی برای «ابلق» | آیدین ظریف برای «یدو» | امیرحسین قدسی برای «بی‌همه‌چیز» | سهیل دانش اشراقی برای «روشن»

بهترین طراحی لباس: مارال جیرانی برای «بی‌همه‌چیز»

دیگر نامزدها: بهزاد جعفری طادی و محمدحسین کرمی برای «شیشلیک» | بهزاد جعفری طادی برای «مصلحت» | محمدحسین کرمی برای «زالاوا»

بهترین چهره‌پردازی: ایمان امیدواری برای «ابلق»

دیگر نامزدها: شهرام خلج برای «شیشلیک» | رکسانا صفوی برای «ستاره بازی» | عباس عباسی برای «یدو»

بهترین جلوه‌های بصری: فرید ناظرفصیحی برای «ابلق»

دیگر نامزدها: محمد برادران برای «منصور» | جواد مطوری برای «بی‌همه‌چیز»

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: ایمان کرمیان برای «تک‌تیرانداز»

دیگر نامزدها: آرش آقابیگ برای «روشن» | ایمان کرمیان برای «یدو»

---

بهترین فیلم مستند: «کودتای 53»، تقی امیرانی

دیگر نامزدها: «ایساتیس»، علیرضا دهقان | «خانه»، افسانه سالاری | «رویاهای خالکوبی شده»، مهدی گنجی | «هجده هزار پا»، مهدی شامحمدی

---

بهترین فیلم کوتاه: «وضعیت اورژانسی»، مریم اسمی خانی

دیگر نامزدها: «جلد»، احسان معجونی | «ناهید»، صمد علیزاده | «ماسک»، نوا رضوانی | «گوشت تلخ»، فرید حاجی | «شاهد»، علی عسگری

---

مسابقه تبلیغات سینمای ایران

بخش تیزر و آنونس: «شنای پروانه»، حمید نجفی‌راد

دیگر نامزدها: «آبی به رنگ آسمان»، مسعود رفیع‌زاده | «بی‌حسی موضعی»، حامد بتولی | «خوب، بد، جلف 2: ارتش سری»، مسعود رفیع‌زاده | «طلا»، مسعود رفیع‌زاده

بخش پوستر: «هفت و نیم»، وحید عبدالحسینی

دیگر نامزدها: «آبادان یازده 60»، محمد تقی‌پور | «خروج»، محمد شکیبا | «هفت و نیم»، محمد موحدنیا

بخش عکس: «خورشید»، سحاب زری‌باف

دیگر نامزدها: «گیلدا»، جلال حمیدی | «ناگهان درخت»، علی نیک‌رفتار

 

22 بهمن 1399 - 20:11