• 4 ماه و 13 روز تا شروع جشنواره

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از مقر جشنواره در آخرین روز فجر 39 گفت: این دوره جشنواره فیلم فجر جز در مواردی محدود مطابق با پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های  وزارت بهداشت برگزار شد و باید از این بابت،  از دست‌اندرکاران جشنواره تشکر کرد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر، «کیانوش جهانپور» مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از ظهر امروز سه‌شنبه 21 بهمن از مقر جشنواره سی و نهم و سینمای رسانه در برج میلاد بازدید کرد و از نزدیک در جریان چگونگی اجرای جشنواره با پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در بخش‌های مختلف سینمای رسانه، قرار گرفت. او در این بازدید به ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر گفت:  جامعه فرهنگی هنری و هنردوستان بعد از یک سال از شیوع ویروس کرونا، آسیب‌هایی را متحمل شد. نظر به درک این موضوع، وزارت بهداشت راغب بود این رویداد فرهنگی هنری که بزرگترین رویداد سینمایی کشور به حساب می‌آید، در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود و خوشبختانه به جز در مواردی محدود،‌ این دوره جشنواره فیلم فجر مطابق با پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های صادر شده از سوی وزارت بهداشت برگزار شد.
او ادامه داد: ‌ما ترجیح دادیم ‌جشنواره را ولو با اعمال محدودیت‌ها برگزار کنیم و حفظ سلامت اهالی فرهنگ و هنر و اهالی سینما اولویت ما قرار گرفت. همکاران ما از مراکز دانشگاه علوم پزشکی ایران با مهارت‌های بهداشتی، به صورت مستمر در جشنواره حضور دارند و یا به صورت روزانه از نحوه برگزاری این رویداد سینمایی بازدید می‌کنند.

جهانپور اظهار داشت: این دوره جشنواره فیلم فجر جز در مواردی محدود مطابق با پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های صادر شده از سوی وزارت بهداشت برگزار شد و از دست‌اندرکاران جشنواره که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی تلاش حداکثری به خرج دادند، تشکر می‌کنم.

او تأکید کرد: جدیت دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره از روزهای قبل از برگزاری و حتی در حین برگزاری جشنواره باعث شد تا این رویداد سینمایی را به سلامت پشت سر بگذاریم. در ساعت اولیه برپایی جشنواره از آن جا که پیشتر تجربه مشابهی از این نوع برگزاری وجود نداشت، مواردی مشکل‌ساز مشاهده شد اما با تدابیر دست‌اندرکاران کمیته اجرایی به سرعت رفع شد. استفاده از ماسک،‌ رعایت پروتکل‌های بهداشتی،‌ فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمع افراد همه از مواردی بود که به نحو مطلوب برایش برنامه‌ریزی صورت گرفته بود. من فکر می‌کنم که جشنواره سالم و سلامتی برگزار شد و امیدوارم که سال آینده این روال وجود نداشته باشد و همه چیز به حالت عادی باز گردد.

جهانپور در ادامه اظهار داشت: امروز واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کرونا آغاز شده و امیدوارم جشنواره فیلم فجر را در سال‌های آتی بدون کرونا و با حضور پرشور مردم و سینماگران ببینیم.

21 بهمن 1399 - 17:11