سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: بیش از 14 هزار نفر از فیلم های اکران شده سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان استقبال کردند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، عبید رستمی در گفت و گو با خبرنگاران رسانه‌های محلی استان اظهار داشت: 18 فیلم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از 15 تا 21 بهمن در سینما بهمن سنندج اکران شد،  اظهار داشت: 13 فیلم  بخش نگاه نو و سودای سیمرغ در 22 سانس و پنج فیلم حوزه کودک و نوجوان هم در پنج سانس اکران شدند.
وی با اشاره به اینکه استقبال مطلوبی از اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره در سنندج شد،  اضافه کرد: در هفت روز اکران فیلم‌های این دوره از جشنواره فجر 14 هزار نفر در سینما بهمن سنندج به تماشای آن نشستند و فیلم «درخت گردو» ساخته محمد حسین مهدویان هم بیشترین مخاطب را در این سینما به خود اختصاص داد.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه تخفیف‌هایی به مناسبت دهه مبارک فجر برای تهیه بلیت اعمال شد، افزود: 10 درصد تخفیف بلیط به خانواده کارکنان دولت و اصناف با ارائه معرفی نامه و  15 درصد به اعضای سازمان‌های مردم نهاد، دانشجویان، فرهنگیان و اساتید دانشگاهی با ارائه کارت شناسایی تعلق گرفت.
رستمی  یادآور شد: 25 درصد تخفیف بلیط به خانواده کارکنان شهرداری و نیروهای مسلح، طلاب ودانشجویان رشته های فرهنگی هنری با ارائه معرفی نامه، 30 درصد تخفیف  به اعضای مراکز و مجامع فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و ورزشی، خانواده کارکنان دستگاه‌های فرهنگی، هنری، 40 درصد به فیلمسازان، اعضای انجمن‌ها و مجامع سینمایی و 50 درصد تخفیف هم به مددجویان زیرپوشش نهادهای حمایتی و ساکنان نواحی منفصل شهری داده شد.
16 فیلم سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر سال گذشته از 12 تا 18 بهمن در سینما فروردین سنندج اکران شد که چهار هزار و 600 نفر از این فیلم‌ها دیدن کردند و امسال تعداد مخاطبان به دلیل اکران فیلم‌ها در سینما بهمن که دارای امکانات و تجهیزات نوین و به‌روزی است، بیش از سه برابر افزایش پیدا کرد.

28 بهمن 1398 - 12:11