اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ (مسابقه اصلی) سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بلافاصله پس از پایان جلسه هیأت انتخاب این دوره جشنواره، توسط «ابراهیم داروغه‌زاده» به طور زنده اعلام شد. دبیر جشنواره با تسلیت و کسب اجازه از خانواده جان‌باختگان حوادث اخیر و ادای احترام به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ را اعلام کرد.

بر اساس این خبر، 22 فیلم زیر توسط هیأت انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر متشکل از: محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی برای رقابت در بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) این دوره جشنواره انتخاب شده‌اند:

 

1- آبادان یازده 60، کارگردان: مهرداد خوشبخت، تهیه‌کننده: حسن کلامی

2- آتابای، کارگردان: نیکی کریمی، تهیه‌کننده:نیکی کریمی

3- آن شب، کارگردان: کوروش آهاری، تهیه‌کننده: محمد درمنش

4- ابر بارانش گرفته، کارگردان: مجید برزگر، تهیه‌کننده: مجید برزگر

5- پوست، کارگردان: بهمن ارک، بهرام ارک، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح

6- تومان، کارگردان: مرتضی فرشباف، تهیه‌کننده: سعید سعدی

7- خروج، کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا، تهیه‌کننده: حبیب‌اله والی‌نژاد

8- خوب، بد، جلف 2: ارتش سری، کارگردان: پیمان قاسم‌خانی، تهیه‌کننده: محسن چگینی

9- خورشید، کارگردان: مجید مجیدی، تهیه‌کننده: امیر بنان، مجید مجیدی

10- خون شد، کارگردان: مسعود کیمیایی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

11- درخت گردو، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده: سیدمصطفی احمدی

12- دوزیست، کارگردان: برزو نیک‌نژاد، تهیه‌کننده: سعید خانی

13- روز بلوا، کارگردان: بهروز شعیبی، تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان

14- روز صفر، کارگردان: سعید ملکان، تهیه‌کننده: سعید ملکان

15- سه کام حبس، کارگردان: سامان سالور، تهیه‌کننده: ساسان سالور

16- سینما شهر قصه، کارگردان: کیوان علی‌محمدی، تهیه‌کننده: کیوان علی‌محمدی

17- شنای پروانه، کارگردان: محمد کارت، تهیه‌کننده: رسول صدرعاملی

18- عامه پسند، کارگردان:سهیل بیرقی، تهیه‌کننده: سهیل بیرقی

19- قصیده گاو سفید، کارگردان: بهتاش صناعی‌ها، تهیه‌کننده: سیدغلامرضا موسوی

20- مردن در آب مطهر، کارگردان: نوید محمودی، تهیه‌کننده: جمشید محمودی

21- مغز استخوان، کارگردان: حمیدرضا قربانی، تهیه‌کننده: حسین پورمحمدی

22- من می‌ترسم، کارگردان: بهنام بهزادی، تهیه‌کننده: بهنام بهزادی

 

همچنین فیلم‌های رزرو  به ترتیب اولویت عبارتند از:
1- پسرکشی، کارگردان: محمدهادی کریمی، تهیه‌کننده: محمدهادی کریمی
2-زنبور کارگر، کارگردان: افشین صادقی، تهیه‌کننده: افشین صادقی
3-بی صدا حلزون، کارگردان: بهرنگ دزفولی‌زاده، تهیه‌کننده: مرتضی شایسته 
4-عروسی مردم، کارگردان: مجید توکلی، تهیه‌کننده: علی سرتیپی
5-عنکبوت، کارگردان: ابراهیم ایرج‌زاد، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

 

20 دی 1398 - 16:10