,

داوران:

امیرحسین اثباتی     بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

یاسمین احمد         بخش مسابقه سینمای آسیا (جلوه گاه شرق)

محمد احمدی         بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

توفیق اسماعیل اف  بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

خیریه البشلاوی       بخش مسابقه فیلم های معناگرا

ووتر بارندرخت        بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

شهریار بحرانی         بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

محمد بزرگ نیا       بخش مسابقه فیلم های اول

کمال تبریزی          بخش مسابقه فیلم های اول

ایو تورآوال             بخش مسابقه سینمای آسیا (جلوه گاه شرق)

بیجایا جنا             بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

تسی تسی دانگارمبا  بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

محمد داوودی         بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

بهرام دهقان           بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

مجتبی راعی           بخش مسابقه سینمای آسیا (جلوه گاه شرق)

آن دمی ژروئه         بخش مسابقه فیلم های معناگرا

مالتی ساهای          بخش مسابقه سینمای آسیا (جلوه گاه شرق)

سیف اله صمدیان     بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

نادر طالب زاده        بخش مسابقه فیلم های معناگرا

جواد طوسی           بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

امیر عابدی             بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

اسد فولادکار          بخش مسابقه سینمای آسیا (جلوه گاه شرق)

عبدالحمید قدیریان  بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

احمدرضا گرشاسبی              بخش مسابقه فیلم های اول

دیوید گوچ             بخش مسابقه فیلم های معناگرا

مجید مجیدی         بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

مجید مسچی          بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

محمدعلی نجفی       بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

علی نصیریان          بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

علی نیک رفتار        بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

محمدرضا هنرمند     بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

آنیژکا هولاند          بخش مسابقه فیلم های معناگرا

علی وزیریان           بخش مواد تبلیغ و اطلاع رسانی سینمای ایران

دبیر:

علیرضا رضاداد      

 

هیأت انتخاب جشنواره  بین المللی فیلم فجر ـ دوره بیست و پنجم(۱۳۸۵)

۱- امیر اسفندیاری  بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

۲- جمال امید        بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

۳- احمد امینی       بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۴- عبدالحسن برزیده             بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۵- محمد بزرگ نیا  بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

۶- عزیزاله حاجی مشهدی       بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۷- مجید رضابالا      بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۸- مجید شاه حسینی           بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

۹- جمال شورجه     بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۱۰- مجید شیخ انصاری          بخش مسابقه سینمای بین الملل (جام جهان نما)

۱۱- یداله صمدی     بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۱۲- حسین کرمی    بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۱۳- مجتبی مشیری             بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

۱۴- محمدحسین نیرومند       بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)

 

 

 

 

مقررات جشنواره :

 

بسمه تعالی

 

مقررات بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

12 بهمن ماه تا 22 بهمن ماه 1385

 

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر توسط بنیاد سینمایی فارابی وابسته به معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از 12 بهمن ماه تا 22 بهمن ماه 1385 در تهران برگزار می شود.

 

مسابقه سینمای ایران: سودای سیمرغ

 

هدف جشنواره،‌ عرضه و معرفی فیلم های ارزشمند یک سال فیلمسازی و نیز ارزیابی و تشویق هنرمندان بمنظور اعتلای هنر صنعت سینمای ایران است.

برنامه های این بخش شامل قسمت های زیر است:

 

الف مسابقه سینمایی بلند و داستانی کوتاه

 

فیلم های سینمایی که تا بهمن 1385در تهران و همچنین در دوره های گذشته جشنواره به نمایش درنیامده و بیش از دو سال از زمان تولیدشان نگذشته باشد.

فیلم های داستانی کوتاه که حداقل سه دقیقه و حداکثر پانزده دقیقه و سال تولیدشان نیز بعد از 1384 باشد. صرفاً فیلمهای پذیرفته شده در بخشهای گوناگون رقابتی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران می توانند متقاضی شرکت در این بخش باشند.

 

    یک هیأت انتخاب که اعضایش توسط دبیر جشنواره تعیین می شود،‌ پس از بازبینی همه فیلم های متقاضی، آثار مناسب برای این بخش را انتخاب خواهند کرد.

    یک هیأت داوری شامل حداقل پنج نفر از اعضای آن از میان هنرمندان و صاحبنظران توسط دبیر جشنواره برگزیده خواهند شد فیلم های بخش مسابقه را داوری و جوایز زیر را اهداء می نمایند.

    گروه اول

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلم

    جایزه ویژه سینمای ایران به نگاه ملی (دینی شرقی ایرانی)

    سیمرغ بلورین و جایزه ویژه هیأت داوران به بهترین فیلم هنر و تجربه

    سیمرغ بلورین برای بهترین کارگردانی

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلمنامه

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلمنامه اقتباسی

    سیمرغ بلورین، برای بهترین از بین آثار هنر و تجربه

    سیمرغ بلورین، برای بهترین بازیگر زن نقش اول

    سیمرغ بلورین، برای بهترین بازیگر مرد نقش اول

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

    گروه دوم

    سیمرغ بلورین برای بهترین فیلمبرداری

    سیمرغ بلورین، برای بهترین تدوین

    سیمرغ بلورین، برای بهترین موسیقی متن

    سیمرغ بلورین، برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل

    سیمرغ بلورین، ‌برای بهترین صدابرداری و صداگذار

    سیمرغ بلورین، برای بهترین طراح صحنه و لباس

    سیمرغ بلورین، برای بهترین جلو های ویژه

    سیمرغ بلورین، برای بهترین چهره پردازی

    گروه سوم

    جشنواره  اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی فیلمها مانند عکس،‌ پوستر و تیزر را نیز داوری و در آئین افتتاحیه جوایز ویژه ای را به برترین آنها اهداء می نماید. مقررات خاص و شرایط شکرت در این بخش متعاقباً اعلام می گردد.

    هیأت داوران و گروه دوم جوایز خود را به آثاری  اهداء می نمایند که در آن بخش موجبات پیشرفت و ارتقاء جنبه های مختلف هنر ـ صنعت سینما را فراهم آورده باشد.

    عوامل تهیه و توزیع فیلم های حاضر در بخش مسابقه نمی توانند در هیأت داوری شرکت کنند.

 

ب: مسابقه آثار مستند: چشم واقعیت

 

    کلیه آثار مستند بلند و کوتاه که بعد از سال 1384 تولید شده باشند و در دوره های گذشته و در تهران به نمایش در نیامده باشند می توانند در این بخش شرکت نمایند.

    یک هیأت داوری مستقل به انتخاب دبیر جشنواره، آثار برگزیده را داوری می کنند.

    در این بخش دو «سیمرغ بلورین» (بهترین کارگردانی و بهترین پژوهش) به برگزیدگان این رشته اهداء خواهد شد.

 

ج: خارج از مسابقه

فیلم های خارج از مسابقه که هم ارزش فیلم های بخش مسابقه هستند شامل آثاری می شوند که به لحاظ رعایت مقررات، ‌از جمله عضویت یکی از سازندگان فیلم در هیأت داوری امکان نمایش در بخش مسابقه را پیدا نکرده اند و یا سازنده فیلم، خواستار نمایش اثرش در این بخش باشد.

 

د: فیلم های میهمان

این فیلم های از بین آثار مناسبی که به دلیل محدودیت تعداد فیلم های بخش مسابقه موفق نشده اند به جشنواره راه یابند،‌ انتخاب می شوند. در این بخش نیز،‌ فیلم ها مورد بررسی قرار گرفته و یک اثر به عنوان بهترین فیلم بخش میهمان جایزه ای از سوی دبیر جشنواره دریافت می کند.

 

ه. نخستین فیلم بلند فیلمساز

یک هیأت داوری مستقل به انتخاب دبیر جشنواره، از بین آثار اول فیلمسازان کلیه بخش های سینمایی (بخش مسابقه و میهمان) را جداگانه داوری و به برترین فیلم اول «سیمرغ بلورین» اهداء می نمایند.

 

و. فیلم برگزیده تماشاگران

جشنواره از طریق مراجعه به آرای تماشاگران از بین فیلم های بخش های مسابقه، به محبوب ترین فیلم ایرانی جایزه «سیمرغ بلورین» اهداء خواهد کرد.

 

    به همه فیلم هایی که بخش های مسابقه، خارج از مسابقه و میهمان راه یافته اند گواهی شرکت اهداء خواهد شد.

 

    ز: نکوداشت سینمای ایران

    به منظور ارج نهادن به کوشش های ارزشمند سینماگران برگزیده، جشنواره طی آئینی از خدمات ایشان تجلیل به عمل خواهد آورد. در این بخش مرور کارنامه بیست و پنج ساله جشنواره مورد توجه ویژه می باشد.

 

مسابقه سینمای بین المللی: جام جهان نما

 

هدف از برپایی این بخش، نمایش آثاری است که علاوه بر فراهم ساختن امکان ترویج و تعامل فرهنگی با سایر جوامع، امکان ارزیابی بهتر و بیشتر وضعیت و موقعیت سینمای ایران را در مقایسه با دیگر کشورها فراهم آورد.

برنامه های این بخش شامل قسمت های زیر است:

الف: مسابقه بین المللی

این بخش با هدف شناخت و ارزیابی آن گونه توانائیها و ظرفیت های انسانی که موقعیت یگانه او را بین سایر موجودات ممتاز می سازد، برگزار می شود.

ـ جشنواره در این بخش فیلم های کوتاه زنده یا نقاشی متحرک (با زمان نمایش 3 تا 15 دقیقه) و بلندی را می پذید که شرایط زیر را داشته باشد:

 

    سال تولیدشان بعد از 2004 باشد.

    در دوره های گذشته جشنواره به نمایش در نیامده باشد.

    پیش از ژانویه 2007 در تهران نمایش داده نشده باشد.

    به زبان انگلیسی یا فرانسه و یا دارای زیرنویس به یکی از این دو زبان باشد.

 

ـ هر کشور می تواند حداکثر دو فیلم کوتاه (3 تا 15 دقیقه) و کشور ایران سه فیلم بلند و چهار فیلم کوتاه شرکت دهد.

 

    هیأت داوران حداکثر تا 48 ساعت قبل از مراسم پایانی، نامزدهای دریافت جایزه هر رشته را معرفی خواهند کرد.

    هیچ جایزه ای در مسابقه بطور هم ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم نمی شود.

    نماینده ای از جشنواره می تواند بدون حق رأی در بحث های هیأت داوران شرکت کند

    ـ فیلم های شرکت کننده توسط هیأت انتخاب که توسط دبیر تعیین می شوند بررسی و گزینش می شوند.

    ـ یک هیأت داوری بین الملل شامل حداقل پنج نفر از اعضای آن از میان هنرمندان و صاحبنظران برگزیده خواهند شد، فیلم های این بخش را ارزیابی کرده و جوایز زیر را اهداء می کنند.

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلم بلند

    سیمرغ بلورین، جایزه ویژه هیأت داوران

    سیمرغ بلورین، برای بهترین کارگردانی

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلمنامه

    سیمرغ بلورین، برای بهترین بازیگر

    سیمرغ بلورین، برای بهترین دستاورد هنری یا فنی

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلم کوتاه داستانی

 

ب: مسابقه سینمای معناگرا: در جستجوی حقیقت

 

این بخش بمنظور توجه به نقش سینما بعنوان ظرفیتی غنی برای بیان عوالم غیر مادی برگزار می شود. از این رو، هر اثری که بتواند مخاطب را به عوالم غیر مادی و نیز به تعالی خصلت های انساین از طریق دستیابی به مفاهیم ارزشمند متعالی رهنمون شود،‌می تواند در این بخش مسابه شرکت نماید.

ـ جشنواره در این بخش فیلم هایی را می پذیرد که:

 

    سال تولیدشان بعد از 2003 باشد.

    در دوره های گذشته جشنواره به نمایش درنیامده باشد و پیش از ژانویه 2007 در تهران نمایش داده نشده باشد.

    به زبان انگلیسی یا فرانسه و یا دارای زیرنویس به یکی از این زبان باشد.

    ـ فیلمهای متقاضی این بخش توسط هیأت انتخاب که از سوی دبیر تعیین شده اند بررسی و انتخاب می شوند

    ـ یک هیأت داوری بین المللی شامل حداقل سه نفر از اعضای آن از میان هنرمندان  صاحبنظران برگزیده می شنود، فیلم های این بخش را ارزیابی و جوایز زیر را اهداء می کنند:

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلم

    سیمرغ بلورین، برای بهترین کارگردانی

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلمنامه

 

ج: مسابقه سینمای آسیا: جلوه گاه شرق

 

این بخش بمنظور توجه به اعتلاء و ارتقای تولیدات سینمای آسیا، برگزار می شود.

 

    سال تولیدشان بعد از 2003 باشد.

    پیش از ژانویه 2007 در تهران نمایش داده نشده باشد.

    در دوره های گذشته جشنواره به نمایش در نیامده باشد.

    به زبان انگلیسی یا فرانسه و یا دارای زیرنویس به یکی از این دو زبان باشد.

    ـ هر کشور می تواند حداکثر دو فیلم بلند و کشور ایران سه فیلم بلند شرکت دهد

    ـ فیلمهای شرکت کننده توسط هیأت انتخاب که توسط دبیر تعیین می شوند بررسی و گزینش می وند.

    ـ یک هیأت داوری بین الملیل شامل حداقل پنج نفر از اعضای آن از میان هنرمندان و صاحبنظران برگزیده خواهند شد،‌فیلم های این بخش را ارزیابی کرده و جوایز زیر را اهداء می کنند.

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلم

    سیمرغ بلورین، برای بهترین کارگردانی

    سیمرغ بلورین، برای بهترین فیلمنامه

    هیچ جایزه ای نمی تواند در بخش مسابقه بطور هم ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم شود.

    نماینده ای از جشنواره می تواند بدون حق رأی در بحث های هیأت داوری شرکت کند.

 

د: خارج از مسابقه

 

فیلم های این بخش که هم ارزش فیلم های بخش مسابقه هستند شامل آثاری می شوند که:

  1. به لحاظ مغایرت سال تهیه شان با مقررات یا محدودیت تعداد فیلم های بخش مسابقه موفق نشده اند به جشنواره راه یابند.
  2. به لحاظ رعایت مقررات از جهت عضویت یکی از سازندگان فیلم در هیأت داوری امکان نمایش در بخش مسابقه را نداشته باشند.
  3. سازنده فیلم خواستار نمایش اثرش در این بخش باشد.

به همه فیلم هایی که به بخش مسابقه یا خارج از ماسبقه راه یابند گواهی شرکت اهداء خواهد شد.

 

ه. جشنواره جشنواره ها

 

فیلم های این بخش از میان فیلم های برگزیده ای که در جشنواره های مختلف جهانی به نمایش درآمدهاند، انتخاب خواهند شد.

و: نمایش های ویژه

برای این بخش دو گروه فیلم پیش بینی شده است:

 

    فیلم هایی که بمناسبت رویدادهای خاصی در سینما، برگزیده می شوند.

 

    فیلم های کوتاه و بلند،‌ اعم از داستانی و یا مستند که به شناخت سینمای یک منطقه و یا سرزمین و روند تحولات فرهنگی و فنی می پردازد.

 

ز: فیلم برگزیده تماشاگران

 

جشنواره، از طریق مراجعه به آرای تماشاگران فیلم های بخش مسابقه، به محبوب ترین فیلم خارجی جایزه سیمرغ بلورین اهداء خواهد کرد.

 

ح: مرور آثار

 

جشنواره در این بخش به ستایش از کوشش های ارزشمند سینماگران برگزیده و نمایش آثار سینمایی برتر جهان، خواهد پرداخت.

 

مقررات عمومی

 

  1. هر استودیو، سازمان، نهاد و شخص می تواند هر تعداد فیلم 35 میلیمتری بلند و کوتاه که مایل باشد به جشنواره ارایه نماید.
  2. نهادها، ‌سازمان های دولتی و تهیه کنندگان بخش خصوصی که مایل اند فیلم های شان را در قسمت های مختلف جشنواره شرکت دهند ضروریست نکات زیر را رعایت نمایند:

الف: برگهای درخواست شرکت در جشنواره را تکمیل و همراه نسخه اولیه فیلم، عکس، پوستر، بروشور و... حداکثر تا پایان بیستم آذرماه 1385 به دفتر جشنواره تحویل نمایند.

ب. آخرین زمان تحویل نسخه اصلی فیلم های پذیرفته شده 12 دیماه 1385 می باشد.

  1. تصمیم درباره برنامه های جشنواره و همچنین تعیین تاریخ و ساعت نمایش فیلم ها با جشنواره خواهد بود.
  2. پس از تحویل کپی فیلم ها به دفتر جشنواره، امکان خارج کردن آن ها از برنامه وجود ندارد.
  3. امضای برگ درخواست شرکت در جشنواره به منزله قبول کامل مقررات جشنواره و سایر ضوابط نمایش فیلم در ایران است.
  4. تفسیر و اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته ای که در مقررات حاضر پیش بینی نشده و یا ابهام ناشی از مفاد مقررات، با دبیر جشنواره است.

 

لیست فیلمهایی که در جشنواره بین المللی فیلم فجر ـ دوره بیست و پنجم(۱۳۸۵) شرکت داشته اند.

 

فیلم       کارگردان

تک درختها (1386)             سعید ابراهیمی فر

سبیل مردونه (1386)           جواد اردکانی

سرزمین گمشده (1386)       وحید موسائیان

مخمصه (1386)     محمدعلی سجادی

آخرین ملکه زمین (1385)     محمدرضا عرب

آدم (1385)          عبدالرضا کاهانی

آفتاب بر همه یکسان می تابد (1385)     عباس رافعی

آن سه (1385)       نقی نعمتی

آنکه دریا می رود (1385)       آرش معیریان

اتوبوس شب (1385)            کیومرث پوراحمد

اخراجیها (1385)    مسعود ده نمکی

اقلیما (1385)        محمدمهدی عسگرپور

باز هم سیب داری؟ (1385)    بایرام فضلی

بچه های ابدی (1385)          پوران درخشنده

پاپیتال (1385)      اردشیر شلیله

پاداش سکوت (1385)           مازیار میری

پارک وی (1385)   فریدون جیرانی

پایان راه (1385)     افسانه منادی

تصمیم کبرا (1385)            سیروس حسن پور

چند روز بعد (1385)            نیکی کریمی

چهار انگشتی (1385)           سعید سهیلی

خدا نزدیک است (1385)       علی وزیریان

خون بازی (1385) رخشان بنی اعتماد

محسن عبدالوهابی

دستهای خالی (1385)          ابوالقاسم طالبی

رئیس (1385)        مسعود کیمیایی

رامی (1385)         بابک شیرین صفت

راننده تاکسی (1385)           مهدی صباغ زاده

رمز (1385)          محمدعلی سجادی

روایت های ناتمام (1385)      پوریا آذربایجانی

روز باران (1385)    اسماعیل براری

روز برمی آید (1385)           بیژن میرباقری

روز سوم (1385)    محمدحسین لطیفی

ساعت 25 (1385)   مسعود آب پرور

سربلند (1385)      سعید تهرانی

سنتوری (1385)    داریوش مهرجویی

سنگ، کاغذ، قیچی (1385)    سعید سهیلی

سوغات فرنگ (1385)           کامران قدکچیان

سینه سرخ (1385) پرویز شیخ طادی

قاعده بازی (1385) احمدرضا معتمدی

قفل ساز (1385)    غلامرضا رمضانی

گاهی واقعی (1385)             رامین لباسچی

گرگ و میش (1385)           قاسم جعفری

گناه من (1385)     مهرشاد کارخانی

گوشواره (1385)     وحید موسائیان

گیس بریده (1385)             جمشید حیدری

مثل یک قصه (1385)           خسرو سینایی

مصائب دوشیزه (1385)         سیدمسعود اطیابی

من و دبورا (1385) سیدضیاءالدین دری

میم مثل مادر (1385)          رسول ملاقلی پور

مینای شهر خاموش (1385)   امیرشهاب رضویان

نیما یوشیج (1385)             نادر کجوری

آتش بس (1384)    تهمینه میلانی

آرامش در میان مردگان (1384)           مهرداد فرید

ابراهیم خلیل الله (1384)       محمدرضا ورزی

به آهستگی (1384)             مازیار میری

به نام پدر (1384)   ابراهیم حاتمی کیا

پابرهنه در بهشت (1384)      بهرام توکلی

تقاطع (1384)       ابوالحسن داوودی

چند می گیری گریه کنی (1384)         شاهد احمدلو

چه کسی امیر را کشت (1384)            مهدی کرم پور

چهارشنبه سوری (1384)      اصغر فرهادی

حکم (1384)         مسعود کیمیایی

خاک سرد (1384) رضا سبحانی

رویای خیس (1384)            پوران درخشنده

زمستان است (1384)           رفیع پیتز

زیر درخت هلو (1384)         ایرج طهماسب

ستاره ها (جلد 2: ستاره است) (1384)   فریدون جیرانی

شام عروسی (1384)            ابراهیم وحیدزاده

عروسک فرنگی (1384)         فرهاد صبا

وقتی همه خواب بودند (1384)            فریدون حسن پور

یک بوس کوچولو (1384)      بهمن فرمان آرا

باغهای کندلوس (1383)        ایرج کریمی

کافه ستاره (1383)             سامان مقدم

یک تکه نان (1383)             کمال تبریزی

اینجا چراغی روشن است (1381)          رضا میرکریمی

 

بخشهای جشنواره  بین المللی فیلم فجر ـ دوره بیست و پنجم(۱۳۸۵)

 

تعداد کل بخش ها : ۱۵

بخش برگزیدگان دستاوردهای فنی و هنری ۱ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  خون بازی (۱۳۸۵)              رخشان بنی اعتماد

  محسن عبدالوهابی

بخش برگزیده تماشاگران ۲ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  اخراجیها (۱۳۸۵)   مسعود ده نمکی

  سنتوری (۱۳۸۵)   داریوش مهرجویی

بخش جشنواره جشنواره ها ۳ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  باز هم سیب داری؟ (۱۳۸۵)   بایرام فضلی

  چند روز بعد (۱۳۸۵)            نیکی کریمی

  خون بازی (۱۳۸۵)              رخشان بنی اعتماد

  محسن عبدالوهابی

بخش خارج از مسابقه سینمای ایران ۱ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  سینه سرخ (۱۳۸۵)              پرویز شیخ طادی

بخش خارج از مسابقه سینمای بین الملل ۱ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  خون بازی (۱۳۸۵)              رخشان بنی اعتماد

  محسن عبدالوهابی

بخش رقابتی ۲ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  خون بازی (۱۳۸۵)              رخشان بنی اعتماد

  محسن عبدالوهابی

  سینه سرخ (۱۳۸۵)              پرویز شیخ طادی

بخش سینمای معناگرا ۳ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  آفتاب بر همه یکسان می تابد (۱۳۸۵)     عباس رافعی

  دستهای خالی (۱۳۸۵)          ابوالقاسم طالبی

  پابرهنه در بهشت (۱۳۸۴)      بهرام توکلی

بخش فیلم های میهمان ۲۰ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  آخرین ملکه زمین (۱۳۸۵)     محمدرضا عرب

  آن سه (۱۳۸۵)       نقی نعمتی

  پاپیتال (۱۳۸۵)      اردشیر شلیله

  پایان راه (۱۳۸۵)     افسانه منادی

  تصمیم کبرا (۱۳۸۵)            سیروس حسن پور

  چهار انگشتی (۱۳۸۵)           سعید سهیلی

  خدا نزدیک است (۱۳۸۵)       علی وزیریان

  رامی (۱۳۸۵)         بابک شیرین صفت

  راننده تاکسی (۱۳۸۵)           مهدی صباغ زاده

  رمز (۱۳۸۵)          محمدعلی سجادی

  روایت های ناتمام (۱۳۸۵)      پوریا آذربایجانی

  روز باران (۱۳۸۵)   اسماعیل براری

  ساعت ۲۵ (۱۳۸۵)               مسعود آب پرور

  سربلند (۱۳۸۵)      سعید تهرانی

  گاهی واقعی (۱۳۸۵)             رامین لباسچی

  گناه من (۱۳۸۵)     مهرشاد کارخانی

  من و دبورا (۱۳۸۵)              سیدضیاءالدین دری

  نیما یوشیج (۱۳۸۵)             نادر کجوری

  آرامش در میان مردگان (۱۳۸۴)           مهرداد فرید

  خاک سرد (۱۳۸۴)              رضا سبحانی

بخش مسابقه ـ پوستر (اعلان دیواری) ۱۳ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  سوغات فرنگ (۱۳۸۵)           کامران قدکچیان

  گرگ و میش (۱۳۸۵)           قاسم جعفری

  ابراهیم خلیل الله (۱۳۸۴)       محمدرضا ورزی

  به آهستگی (۱۳۸۴)             مازیار میری

  به نام پدر (۱۳۸۴)               ابراهیم حاتمی کیا

  تقاطع (۱۳۸۴)       ابوالحسن داوودی

  چه کسی امیر را کشت (۱۳۸۴)            مهدی کرم پور

  چهارشنبه سوری (۱۳۸۴)      اصغر فرهادی

  حکم (۱۳۸۴)         مسعود کیمیایی

  زمستان است (۱۳۸۴)           رفیع پیتز

  عروسک فرنگی (۱۳۸۴)         فرهاد صبا

  کافه ستاره (۱۳۸۳)             سامان مقدم

  اینجا چراغی روشن است (۱۳۸۱)          رضا میرکریمی

بخش مسابقه ـ عکس ۱۲ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  گرگ و میش (۱۳۸۵)           قاسم جعفری

  گیس بریده (۱۳۸۵)             جمشید حیدری

  به نام پدر (۱۳۸۴)               ابراهیم حاتمی کیا

  تقاطع (۱۳۸۴)       ابوالحسن داوودی

  چند می گیری گریه کنی (۱۳۸۴)         شاهد احمدلو

  حکم (۱۳۸۴)         مسعود کیمیایی

  رویای خیس (۱۳۸۴)            پوران درخشنده

  ستاره ها (جلد ۲: ستاره است) (۱۳۸۴)               فریدون جیرانی

  شام عروسی (۱۳۸۴)            ابراهیم وحیدزاده

  وقتی همه خواب بودند (۱۳۸۴)            فریدون حسن پور

  یک بوس کوچولو (۱۳۸۴)      بهمن فرمان آرا

  یک تکه نان (۱۳۸۳)             کمال تبریزی

بخش مسابقه ـ نمونه فیلم (آنونس) ۱۱ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  میم مثل مادر (۱۳۸۵)          رسول ملاقلی پور

  آتش بس (۱۳۸۴)   تهمینه میلانی

  به آهستگی (۱۳۸۴)             مازیار میری

  تقاطع (۱۳۸۴)       ابوالحسن داوودی

  چند می گیری گریه کنی (۱۳۸۴)         شاهد احمدلو

  رویای خیس (۱۳۸۴)            پوران درخشنده

  زیر درخت هلو (۱۳۸۴)         ایرج طهماسب

  وقتی همه خواب بودند (۱۳۸۴)            فریدون حسن پور

  باغهای کندلوس (۱۳۸۳)        ایرج کریمی

  کافه ستاره (۱۳۸۳)             سامان مقدم

  یک تکه نان (۱۳۸۳)             کمال تبریزی

بخش مسابقه بین الملل ۱ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  مثل یک قصه (۱۳۸۵)           خسرو سینایی

بخش مسابقه سینمای آسیا ۳ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  تک درختها (۱۳۸۶)             سعید ابراهیمی فر

  اتوبوس شب (۱۳۸۵)            کیومرث پوراحمد

  رئیس (۱۳۸۵)        مسعود کیمیایی

بخش مسابقه سینمای ایران ۲۸ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  تک درختها (۱۳۸۶)             سعید ابراهیمی فر

  سبیل مردونه (۱۳۸۶)           جواد اردکانی

  سرزمین گمشده (۱۳۸۶)       وحید موسائیان

  مخمصه (۱۳۸۶)     محمدعلی سجادی

  آدم (۱۳۸۵)          عبدالرضا کاهانی

  آفتاب بر همه یکسان می تابد (۱۳۸۵)     عباس رافعی

  آنکه دریا می رود (۱۳۸۵)       آرش معیریان

  اتوبوس شب (۱۳۸۵)            کیومرث پوراحمد

  اخراجیها (۱۳۸۵)   مسعود ده نمکی

  اقلیما (۱۳۸۵)        محمدمهدی عسگرپور

  باز هم سیب داری؟ (۱۳۸۵)   بایرام فضلی

  بچه های ابدی (۱۳۸۵)          پوران درخشنده

  پاداش سکوت (۱۳۸۵)           مازیار میری

  پارک وی (۱۳۸۵)               فریدون جیرانی

  خون بازی (۱۳۸۵)              رخشان بنی اعتماد

  محسن عبدالوهابی

  دستهای خالی (۱۳۸۵)          ابوالقاسم طالبی

  رئیس (۱۳۸۵)        مسعود کیمیایی

  روز برمی آید (۱۳۸۵)           بیژن میرباقری

  روز سوم (۱۳۸۵)   محمدحسین لطیفی

  سنتوری (۱۳۸۵)   داریوش مهرجویی

  سنگ، کاغذ، قیچی (۱۳۸۵)   سعید سهیلی

  قاعده بازی (۱۳۸۵)              احمدرضا معتمدی

  قفل ساز (۱۳۸۵)   غلامرضا رمضانی

  گوشواره (۱۳۸۵)     وحید موسائیان

  مثل یک قصه (۱۳۸۵)           خسرو سینایی

  مصائب دوشیزه (۱۳۸۵)         سیدمسعود اطیابی

  مینای شهر خاموش (۱۳۸۵)               امیرشهاب رضویان

  پابرهنه در بهشت (۱۳۸۴)      بهرام توکلی

بخش مسابقه فیلم های اول ۱۶ فیلم

 نام فیلم  کارگردان

  آخرین ملکه زمین (۱۳۸۵)     محمدرضا عرب

  آدم (۱۳۸۵)          عبدالرضا کاهانی

  آن سه (۱۳۸۵)       نقی نعمتی

  اخراجیها (۱۳۸۵)   مسعود ده نمکی

  باز هم سیب داری؟ (۱۳۸۵)   بایرام فضلی

  پاپیتال (۱۳۸۵)      اردشیر شلیله

  پایان راه (۱۳۸۵)     افسانه منادی

  خدا نزدیک است (۱۳۸۵)       علی وزیریان

  رامی (۱۳۸۵)         بابک شیرین صفت

  روایت های ناتمام (۱۳۸۵)      پوریا آذربایجانی

  گاهی واقعی (۱۳۸۵)             رامین لباسچی

  گناه من (۱۳۸۵)     مهرشاد کارخانی

  مصائب دوشیزه (۱۳۸۵)         سیدمسعود اطیابی

  نیما یوشیج (۱۳۸۵)             نادر کجوری

  آرامش در میان مردگان (۱۳۸۴)           مهرداد فرید

  پابرهنه در بهشت (۱۳۸۴)      بهرام توکلی

 

موضوعات جوایز   بین المللی فیلم فجر ـ دوره بیست و پنجم(۱۳۸۵)

 

۱ - بهترین اثر هنر و تجربه

             

             برنده :

           

              خون بازی (1385)            ...           محمود کلاری

 

۲ - بهترین تدوین

             

             برنده :

           

              مخمصه (1386)   ...           محمدعلی سجادی

           

              خون بازی (1385)            ...           سپیده عبدالوهاب

             

              نامزد :

           

              مینای شهر خاموش (1385)             ...           فرامرز هوتهم

           

              پابرهنه در بهشت (1384)    ...           بهرام دهقان

 

۳ - بهترین جلوه های ویژه

             

             برنده :

           

              قاعده بازی (1385)            ...           محسن روزبهانی

           

              قاعده بازی (1385)            ...           علاءالدین پژمان

             

              نامزد :

           

              اخراجیها (1385) ...           بهنام خاکسار

           

              اخراجیها (1385) ...           جواد شریفی راد

           

              روز سوم (1385) ...           محسن روزبهانی

 

۴ - بهترین چهره پردازی

             

             برنده :

           

              خون بازی (1385)            ...           مهرداد میرکیانی

             

              نامزد :

           

              روز سوم (1385) ...           علی سام خواه

           

              پابرهنه در بهشت (1384)    ...           سعید ملکان

 

۵ - بهترین صدابرداری

             

             برنده :

           

              پابرهنه در بهشت (1384)    ...           حسن زاهدی

           

              پابرهنه در بهشت (1384)    ...           داریوش صادقپور

             

              نامزد :

           

              اخراجیها (1385) ...           محمدرضا شجاعی

           

              اخراجیها (1385) ...           مجید میرفخرایی

           

              خون بازی (1385)            ...           یداله نجفی

           

              روز سوم (1385) ...           بهروز معاونیان

           

              مینای شهر خاموش (1385)             ...           یداله نجفی

 

۶ - بهترین صداگذاری

             

             برنده :

           

              قاعده بازی (1385)            ...           محمدرضا دلپاک

 

۷ - بهترین طراحی صحنه و لباس

             

             برنده :

           

              روز سوم (1385) ...           محسن نوروزی

             

              نامزد :

           

              قاعده بازی (1385)            ...           احمدرضا معتمدی

           

              مینای شهر خاموش (1385)             ...           مهرداد زاهدیان

           

              پابرهنه در بهشت (1384)    ...           مجید لیلاجی

 

۸ - بهترین فیلم

             

             برنده :

           

              سرزمین گمشده (1386)

           

              روز سوم (1385) ...           علیرضا جلالی

             

              نامزد :

           

              اتوبوس شب (1385)          ...           مهدی همایون فر

           

              مینای شهر خاموش (1385)             ...           امیرشهاب رضویان

 

۹ - بهترین فیلم اول

             

             برنده :

           

              آخرین ملکه زمین (1385)   ...           محمدرضا عرب

           

              خدا نزدیک است (1385)     ...           علی وزیریان

           

              پابرهنه در بهشت (1384)    ...           بهرام توکلی

 

۱۰ - بهترین فیلمبرداری

             

             برنده :

           

              پابرهنه در بهشت (1384)    ...           حمید خضوعی ابیانه

             

              نامزد :

           

              تک درختها (1386)           ...           همایون پایور

           

              خون بازی (1385)            ...           جهانگیر کوثری

           

              روز سوم (1385) ...           ابراهیم غفوری

           

              قاعده بازی (1385)            ...           فرج حیدری

 

۱۱ - بهترین فیلمنامه

         

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶

اخبار مرتبط